מכתב מקדים- הרושם הראשוני שלך
דמייני את עצמך רגע כמעסיקה, המקבלת עשרות (ולפעמים מאות!) פניות לאותה המשרה. איך תבדילי בין כל מי שפונה אליך? למי תקדישי יותר תשומת לב?
בדיוק בשביל זה נועד המכתב המקדים.
כמו בדייט ראשון, הוא עוזר לך לתת את הרושם שאת מעונינת ליצור, בזמן קצר ומוגבל, מעניק הזדמנות לפנייה אישית יותר, ויש סיכוי טוב שהוא יעורר סקרנות בצד השני- כזו שתוביל לקריאת קורות החיים שלך ולזימונך לראיון העבודה.

למה אני (וגם איך הגעתי אליכם)
אם מישהו מהחברים או המכרים שלך הפנה אותך לעבודה, חשוב שתצייני זאת במכתב. אלא אם המעסיק ממש לא מחבב את החבר שלך, הדבר בדרך כלל פותח דלתות (או לפחות מסיר מנעולים).
בהמשך המכתב צייני למה המשרה מעניינת אותך ומדוע את המתאימה ביותר לאייש אותה-כולל נסיון, כישורים מיוחדים ותכונות אופי חזקות שיכולות להיות רלוונטיות גם למשרה. הכל כמובן בנימה אישית נעימה, בלי סיסמאות- משהו קצת אחר מקורות החיים, שהם פחות או יותר רשימת נתונים קרה.

לכל המעונין לדעת (או: כותרת שלא כדאי לך להשתמש בה)
אף אחד לא אוהב לקבל אי-מיילים קבוצתיים, ביחוד כאלה שלא מכירים אותך. לכן, אל תשכחי לברר מיהו מקבל המכתב או מהו התפקיד שלו, וצייני זאת בראש העמוד. לכל משרה כתבי מכתב שונה (או שני קצת בכל פעם את הפורמט הקבוע שלך), בהתאם למשרה שמציעים לך, ושוב, דמייני את עצמך בצד השני- תחשבי מה יעניין אותם לשמוע, איזו סיבה יש לבחור דווקא בך.
כדי שאף אחד לא יפספס את המכתב המקדים שלך, מקמי אותו בגוף האי-מייל עצמו ולא כקובץ נפרד. בשביל חסרי הסבלנות, הדגישי את המשפטים החשובים.

בקרוב אצלכם (סוף טוב, הכל טוב)
המכתב צריך להיות קצר, לא יותר מחצי עמוד ולכלול בסופו ניסוח המדבר על יצירת קשר, בסגנון- "אשמח להגיע לראיון בחברתכם במועד הנוח לכם". צייני מתחת לשמך את מספר הטלפון הנייד והמייל שלך בצורה פשוטה וברורה, וקדימה, לחצי Send... בהצלחה! 

דוגמה למכתב פנייה

                                                                                                                               13/04/11

לכבוד

מר ישראל ישראלי, עו"ד

רח' ישראליס 14,                                     


תל-אביב                                                                        

 הנדון: הצעת מועמדות למשרת עו"ד

שלום רב,

שמי יעל כהן, עו"ד, בוגרת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים (בהתמחות מימון) של המרכז הבינתחומי בהרצליה ואני מעונינת להציג את מועמדותי למשרת עו"ד במשרדכם.

 

מתוקף ניסיוני ולימודי רכשתי ידע במימון, שוק ההון, חברות, בנקאות ושעבודים, סעדים זמניים, כינוסים ופירוקים, פש"ר ועוד. אני בעלת רמה אישית גבוהה, איכותית ואינטליגנטית, בעלת ידע כללי נרחב ביותר, מתנסחת בעברית ובאנגלית ברמת גבוהה, בע"פ ובכתב, ובעלת יחסי אנוש מצוינים. כמו כן, אני שולטת ביישומי המחשב, בתוכנות משפטיות ובאינטרנט. בנוסף, הרי שאני בעלת יכולת עבודה עצמאית ויכולת למידה מעולה.

 

אשמח אם אוזמן לראיון במשרדכם לצורך התרשמות בלתי אמצעית.

 

בכבוד רב,

יעל כהן, עו"ד.

 מצ"ב:    קורות חיים

מסמכים נוספים יימסרו לפי דרישה.X האתר יעלה בעוד שניות