כאן תוכלי למצוא טיפים וכלים שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך. חשוב לנו שתמצאי מקום עבודה שיאפשר לך לשלב באופן הנכון ביותר עבורך את העבודה עם חיי המשפחה. מרגישה שחסרים לך כלים? כתבי לנו

 • איך כותבים מכתב פנייה?

  11 ספטמבר 2017


  מכתב מקדים- הרושם הראשוני שלך
  זה הזמן לדמיין את עצמך רגע כמעסיקה או מעסיק, המקבלים עשרות (ולפעמים מאות!) פניות לאותה המשרה. איך מבדילים בין כל מי שפונה אליך? למי מקדישים יותר תשומת לב?
  בדיוק בשביל זה נועד המכתב המקדים.
  כמו בדייט ראשון, הוא עוזר לך לתת את הרושם שרצית ליצור, בזמן קצר ומוגבל, מעניק הזדמנות לפנייה אישית יותר, ויש סיכוי טוב שהוא יעורר סקרנות בצד השני- כזו שתוביל לקריאת קורות החיים שלך ולזימונך לראיון העבודה.

  למה אני (וגם איך הגעתי אליכם)
  אם מישהו מהחברים או המכרים שלך הפנה אותך לעבודה, חשוב לציין זאת במכתב. אלא אם מי שקיבל/ה ממש לא מחבב/ת את החבר שלך, הדבר בדרך כלל פותח דלתות (או לפחות מסיר מנעולים).
  בהמשך המכתב כדאי לציין למה המשרה מעניינת אותך ומדוע את/ה המתאימ/ה ביותר לאייש אותה-כולל נסיון, כישורים מיוחדים ותכונות אופי חזקות שיכולות להיות רלוונטיות גם למשרה. הכל כמובן בנימה אישית נעימה, בלי סיסמאות- משהו קצת אחר מקורות החיים, שהם פחות או יותר רשימת נתונים קרה.

  לכל המעונין לדעת (או: כותרת שלא כדאי לך להשתמש בה)
  אף אחד לא אוהב לקבל אי-מיילים קבוצתיים, ביחוד כאלה שלא מכירים אותך. לכן חשוב לדעת מי מקבל/ת המכתב או מה תפקיד/ה וציינ/י זאת בראש העמוד. לכל משרה מומלץ לכתוב מכתב שונה (או לשנות קצת בכל פעם את הפורמט הקבוע שלך), בהתאם למשרה שמציעים לך, ושוב, חשוב לדמיין את עצמך בצד השני- לחשוב מה יעניין אותם לשמוע, איזו סיבה יש לבחור דווקא בך.
  כדי שאף אחד לא יפספס את המכתב המקדים שלך, צריך למקם אותו בגוף האי-מייל עצמו ולא כקובץ נפרד. בשביל חסרי הסבלנות, מומלץ להדגיש את המשפטים החשובים.

  בקרוב אצלכם (סוף טוב, הכל טוב)
  המכתב צריך להיות קצר, לא יותר מחצי עמוד ולכלול בסופו ניסוח המדבר על יצירת קשר, בסגנון- "אשמח להגיע לראיון בחברתכם במועד הנוח לכם". מתחת לשמך כתב/י מספר הטלפון הנייד והמייל שלך בצורה פשוטה וברורה, וקדימה, זה הרגע ללחוץ Send... בהצלחה! 

  דוגמה למכתב פנייה

                                                                                                                                 13/04/11

  לכבוד

  מר ישראל ישראלי, עו"ד

  רח' ישראליס 14,                                     


  תל-אביב                                                                        

   הנדון: הצעת מועמדות למשרת עו"ד

  שלום רב,

   

  שמי יעל כהן, עו"ד, בוגרת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים (בהתמחות מימון) של המרכז הבינתחומי בהרצליה ואני מעונינת להציג את מועמדותי למשרת עו"ד במשרדכם.

   

  מתוקף ניסיוני ולימודי רכשתי ידע במימון, שוק ההון, חברות, בנקאות ושעבודים, סעדים זמניים, כינוסים ופירוקים, פש"ר ועוד. אני בעלת רמה אישית גבוהה, איכותית ואינטליגנטית, בעלת ידע כללי נרחב ביותר, מתנסחת בעברית ובאנגלית ברמת גבוהה, בע"פ ובכתב, ובעלת יחסי אנוש מצוינים. כמו כן, אני שולטת ביישומי המחשב, בתוכנות משפטיות ובאינטרנט. בנוסף, הרי שאני בעלת יכולת עבודה עצמאית ויכולת למידה מעולה.

   

  אשמח אם אוזמן לראיון במשרדכם לצורך התרשמות בלתי אמצעית.

   

   

  בכבוד רב,

  יעל כהן, עו"ד.

   מצ"ב:    קורות חיים

  מסמכים נוספים יימסרו לפי דרישה.


X האתר יעלה בעוד שניות