שמחות לארח כאן את מי שמעניקה לנו השראה, שמצליחה לשלב משפחה, עבודה ואת עצמה, בצורה אידאלית. המלצת קריאה חמה ומאחלות לכולנו לקום כל בוקר למציאות שאנחנו אוהבות ואוהבים.  

 • זה כבר לא סוד: אפשר להיות אמא ולעבוד בסייבר!

  21 אפריל 2019
  אם את אישה טכנולוגית, וגם אמא, קחי רגע לבדוק: האם שעות העבודה המרובות בשילוב נסיעה ארוכה למשרד מעלות בך את הרצון לעזוב את התחום? ואם לא עזבת, אנחנו מניחות שהסיבה היא: א. את לא יכולה להרשות לעצמך ב. את לא רוצה לעזוב את המקצוע שלך. אבל אפשר גם אחרת.

  אם את אישה טכנולוגית, וגם אמא, קחי רגע לבדוק: האם שעות העבודה המרובות בשילוב נסיעה ארוכה למשרד מעלות בך את הרצון לעזוב את התחום? ואם לא עזבת, אנחנו מניחות שהסיבה היא:   

  א. את לא יכולה להרשות לעצמך

  ב. את לא רוצה לעזוב את המקצוע שלך  

  אבל אפשר גם אחרת. ואנחנו רוצות לספר לך על חברה שבה הצליחו להגיע לנוסחה בה אפשר להיות גם הייטקיסטית וגם אמא, בלי מילים מפוצצות כמו "SuperWomen". קוראים לחברה הזו Akamai Technologies. והיא אחת החברות שהכי מספקת לנו שירותים בסיסיים ביומיום שלא הכרנו.

  פגשנו את מיטל בורשטיין, מנהלת הגיוס שהצטרפה ל- Akamai לפני כחצי שנה, במשרדים החדשים והחלומיים של החברה במגדל ToHa המדובר, בלוקיישן מושלם, מרחק דילוג לרכבת השלום: 

  "אנחנו קואופרטיב אמריקאי, התחלנו את דרכנו כחברת ה- CDN ( (content delivery network הראשונה בעולם וכיום אנחנו החברה הגדולה והוותיקה בתחום, כבר מעל 20 שנה. יש לנו למעלה מ-250,000 שרתים שמפוזרים בכל רחבי העולם ודרכם עוברת כ-30% מכל תעבורת הרשת (אינטרנט) העולמית. Akamai החלה כחברה שמתמחה בלהפוך את האינטרנט למהיר יותר אבל עם השנים התמקדנו בסקיוריטי וסייבר סקיוריטי ולכן הרבה מהחברות הגדולות בעולם אוהבות להשתמש בשירותים שלנו: וויקס, טסלה ונטפליקס הן רק חלק קטן מהן. הצוות בארץ מונה 170 אנשים, וברחבי העולם יש עוד למעלה מ-7000.

  אנחנו מוצאות פעם אחר פעם, שהדבר שמפריד בין נשים מוכשרות ומנוסות בתחומי הייטק, לבין קריירה בהייטק, הוא האינטנסיביות ועומס העבודה, ומעט מדי גמישות בשעות, אל מול הצורך והרצון להיות יותר עם המשפחה.

  מיטל מספרת שב- Akamai לא מודדים זמנים לאף אחד. "אנשים מתנהלים מתוך אחריות אישית ומבצעים את המשימות שלהם. לדוגמה, יש מנהל חטיבה גדולה שיומיים בשבוע סגורים לו ביומן, והוא יוצא מוקדם לילדים, באופן קבוע."

  מה לגבי  ניהול לו"ז עצמי?

  "לחלוטין. מלבד ישיבות, שחלקן גם מתנהלות וירטואלית ואפשריות מהבית, ועבודה בצוותים, כל אחת ואחד דואגים לבצע את משימותיהם. מלכתחילה, בגיוס שלנו, אנחנו תמיד מחפשים א/נשים שלא צריכים ניהול במיקרו אלא במאקרו".

  האם ניתן לשלב אצלכם עבודה מהבית?

  "בהחלט, ואנשים גם משלבים! כחברה שפזורה על פני 70 אתרים ברחבי העולם, החברה מייצגת נאמנה את המגמה בה העולם הולך למקום של פירוק החברה כמקום פיסי - לגורמים שעובדים כל אחד ממקום אחר ויחד מרכיבים את החברה"

  עבודה מהבית מאד מקובלת ב- Akamai, חלק ניכר מעובדות ועובדי החברה אכן מממשים  עובדים לפחות יום אחד בשבוע מהבית. העבודה ברובה היא ממילא מול ממשקים במדינות אחרות, כך שמרבית הפגישות בחברה מתנהלות על ידי מערכת "חדרי ישיבות" וירטואלית. "המנהל שלי, למשל, יושב בלונדון, ואת הפגישת העבודה השבועית שלנו אנחנו עורכים במערכת באופן קבוע. כך שעבודה מהבית אינה מגבילה בשום דרך את התפוקה". 

  מה אחוז ההורים בחברה?

  72% (התעלפנו)

  מה אחוז הנשים בחברה?

  19.2% נשים, מעט יותר מהממוצע הארצי. לצערנו, נשים פחות מגישות מועמדות למשרות הטכניות ו- HANDS ON וזה הקושי הגדול שלנו בגיוס נשים. תחום הסייבר מלכתחילה נתפס מאד "בטחוני" ולכן גברי. Akamai, כמי שנמצאת ב core  של התשתיות מאחורי הקלעים, פחות מוכרת כמותג, למרות שכמעט אין ממשק שאנחנו משתמשים בו היום, שלא עובר בשרתים של אקאמאי. אבל אנשים מכירים את השמות הגדולים ולשם הם הולכים. אנחנו קוראות לכל הנשים שיוצאות מ- 8200 לבוא אלינו".

  מה לגבי גיוס ופיתוח נשים?

  "אנחנו משתתפים בפעילויות שמושכות נערות ונשים צעירות לתחומי ההייטק וספציפית אלינו לסייבר. החודש אירחנו אצלנו מיטאפ של קהילת "באות" בנושא של מציאת עבודה וקידום נשים בעולם ההייטק ואנחנו גם משתפות פעולה עם "סודקות" לעידוד נערות להגיע להייטק. לקחנו תחת חסותינו קבוצת בנות מבית ספר "מקווה ישראל" בחולון והעברנו להן סדרה של מפגשים, בהן חנכנו אותם על עולם ההייטק\אינטרנט, למדנו להכיר אותן ושימשנו להן כמנטוריות".

   

  "יש לנו תקציבי גיוון מגדרי, ובתוך כך אנחנו רואות את קידום הנשים כחלק גדול ממנו. אחד המהלכים שבחרנו לעשות השנה, למרות שאיננו מפרסמים משרות בלוחות, היא כן להצטרף ללוח של jobs4mom&dad כדי להיות בחשיפה לנשים טכנולוגיות שמחפשות עבודה. כי אנחנו רוצות יותר מועמדות נשים, ובסופו של דבר לעלות את אחוז הנשים בחברה".

   

  האם יש תנאים מיוחדים לעובדים ששווה לדבר עליהם?

  "יש אצלנו תכניות מניות מעולה. ובנוסף, כל העובדים מקבלים ביטוח בריאות פרטי על חשבון החברה, וגם למשפחה בהנחה".

  האם אפשר לדבר על רמות שכר?

  "השכר מאד טוב מבחינה תחרותית. אבל אנחנו לא מחפשים להיות אלה שנותנים את השכר הכי טוב בהכרח. אנחנו לא שם. לא מזמן גייסתי טאלנטית, שקיבלה בחברה אחרת הצעה בשכר גבוה יותר, חברה ידועה ומבוקשת, ובכל זאת בחרה להצטרף אלינו. כששאלתי אותה מה הכריע את הכף היא אמרה לי שזה האנשים".

  לא רק אמהות צריכות לעשות מאמץ. גם החברות המגייסות צריכות לחשוב מחדש איך לשכור ולשמור אנשים טובים מהתחום ולשמור על הכישרונות (זה אתן). ב- Akamai הבינו שיש הרבה כישרונות שם בחוץ שמחפשים את הדרך הנכונה והמאוזנת לחזור לעבודה. הגמישות שהם מציעים  בהחלט עושה את זה הרבה יותר נוח, ותעיד על כך היציבות הגבוהה מאוד בחברה, ביחס לתעשייה.

  רוצות גם ליהנות מכל הטוב הזה? Akamai מגייסת למגוון משרות שוות כאן


X האתר יעלה בעוד שניות