5 סיבות מעולות לגייס את העובד/ת הבאה שלך מהבית

23 מאי 2018
עסקים רבים נאלצים להשלים עם היעדרויות, חופשות והוצאת כספים גדולה. זה רק בגלל שהם עוד לא הבינו זה שיש מקום בו כל זה מתבטל, מקום בו העובדים מאושרים וכולם רוצים לעבוד שם. ולא, אלו לא חלומות באספמיה, אלא המקום בו עסקים משגשגים. והוא נקרא - עבודה מהבית

למי שיש עסק, אין זמן וזו לבדה הסיבה הכי טובה לעצור (רק לרגע) את המרוץ המטורף, ולדבר על עבודה מהבית. הנה חמש הסיבות העיקריות, שמראות חד משמעית: עבודה מהבית זה העתיד

סיבה #1    חסכון - חסכון - חסכון

מהן העלויות השנתיות על כל עובד/ת שיושב/ת במשרד? פחות עובדים במשרד = פחות שולחנות = פחות מקום = עלויות שכירות. כך יופחתו גם חשבונות חשמל, מיזוג אוויר, כמו גם ציוד משרדי ומוצרים נוספים, שבסופו של דבר מסתכמים לחשבון גדול. 

ועוד שאלה - כמה זמן לוקח להגיע לעבודה? אפילו אם מדובר על בין 1/2 ל 3/4 שעה, לכל כיוון, זה לפחות שעה נטו של עבודה.  כשמוותרים על המשרד מקבלים עוד שעה שלמה לעבוד. זמן ששווה זהב.

סיבה #2    יעילות - יעילות - יעילות

משרדים יכולים להיות האויב של היעילות. עבודה מהבית לא רק תרסן את הסחות הדעת האלה, אלא תפחית את הלחץ ותשפר את מצב הרוח הכללי. זה חשבון פשוט: פחות שיחות מסדרון, יותר ריכוז = יותר שעות עבודה נטו. "זה מדהים איך נראה ש-IQ של אדם מוכפל בו ברגע שאתה נותן לו אחריות ומראה לו שאתה בוטח בו", כתב טים פריס, מחבר '4 שעות עבודה בשבוע'. 

 סיבה #3    שימור ויציבות עובדים

92%  מילדי דור ה-Y (מרבית כוח העבודה היום) מציינים גמישות כאחד הפרמטרים החשובים להם בעבודה. זהו מדד משמעותי לשביעות רצון, ואם בכך לא די, הרי שמחקרים מצאו קשר ישיר וחיובי בן עבודה מהבית לשביעות רצון בעבודה. ומי שאוהב את העובדה שלו - לא מתפטר – לוגיקה פשוטה. עובדים מאושרים הם עובדים בעלי ערך - כך שבאופן לא מפתיע, 95% מהעסקים מדווחים שעבודה מהבית משפרת משמעותית את שימור העובדים.

סיבה #4    גיוס בהתאמה גבוהה

מצאת את העובד/ת המוכשר/ת ביותר בתחום, אבל הם גרים אי שם מעבר לקשת בענן? במציאות הקודמת היה עליך לוותר עליהם ולהתפשר על מישהו קרוב יותר אך הרבה פחות מתאים. בזכות העבודה מהבית, אפשר לגייס את הכישרון הטוב ביותר ללא קשר למיקומו הגיאוגרפי.

סיבה #5    העיקר הבריאות

ימי מחלה, אמיתיים או מפוברקים, זה לא ממש משנה, כי התוצאה היא אותה תוצאה. על פי מחקר שנעשה בקנדה, עובדים מהמשרד לוקחים יותר ימי מחלה (3.2) בשנה מאשר עובדים מהבית (1.8). כי כשכמצוננים, למשל, לגמרי אפשר לעבוד מהבית. כי כשזה כרוך בלצאת מהמיטה להתלבש, לנסוע למשרד, ולוותר על כל הנוחות שיש בבית, אנשים יעדיפו לבקש מהרופא פתק מחלה. בנוסף, איזון נכון בין עבודה לחיים פרושו פחות נטייה לחלות מלכתחילה כי רמת הלחץ נמוכה יותר. ואם זה לא win-win , אז מה כן?

יש עוד סיבות רבות וטובות לאפשר עבודה מהבית, ובראשן – כי אפשר!  הטכנולוגיה ואמצעי התקשורת של 2018 מאפשרות לנו לעבוד מרחוק. אז למה לא? אנחנו, ב-jobs4mom  מאד מאמינות בעבודה מהבית, עובדות בעצמנו מהבית, ומנהלות את העסק ואת כל צוות החברה מהבית. נשמח לעזור גם לך לעבור למודל הכל-כך נכון הזה, ולמצוא לכך את העובד/ת הנכונ/ה. לגיוס עובד/ת מהבית