#אבא_בוא

#אבא_בוא

אבא, רוצה לבלות יותר עם הילדים? בוא אלינו, אנחנו כבר נדאג לזה. #אבא_בוא צילום ועריכה: אופיר אברהמוב המלך סטודיו בפיתה. עריכה: טליה קדוש המעולה Talya Kadosh הפקות וידאו קריינות: אריאל יוסי אלנקווה האלוף Ariel Yossi Elnekave ותודה ליובל, איתי, מאיה, נועם, אופק, עלמה, ינאי, שי-לי ונח המתוקיםםםםםם

פורסם על ידי ‏עבודות שאוהבות אמהות jobs4mom‏ ב- יום רביעי, 30 בינואר 2019

אבא בא לגן

תם עידן האמהות הבודדות במערכה. האבות של היום שותפים פעילים בהורות, והגיע הזמן ששוק העבודה יציע גם להם משרות גמישות, כמו לנשים

מרבית האמהות, כשהן נזכרות בימים של גידול הילד הראשון, זוכרות משהו שנראה כמו בועה ענקית של אמהות. שתקום מי שלא מכירה את הטיול היומי לגינת השעשועים שמוצפת בילדים ו...אמהות. כמה אבות ראינו שם? וכשהם כבר היו שם בגינה, זה תמיד נראה מוזר. לא קשור. מה, נתנו להם לצאת מהעבודה? וזה עצוב, כי רוב האבות באמת היו רוצים להיות יותר עם המשפחה.

 

וונדמן -  סופרמן מאחורייך

למונח "אמא עובדת" יש קונוטציה חיובית במרבית המעגלים החברתיים. אמא כזו היא חזקה, מג'נגלת, מאורגנת ומסוגלת. בקיצור יצור מופלא שכזה. אבל אם נצא מנקודת הנחה שהאבות החדשים (רובם בני דור ה-Y) נוטים להשתתף בפעולות רבות כמו ניקיון, בישול, טיפול בילדים תוך כדי ג'נגלינג עם משרה מלאה, הרי שהם עדיין לא מקבלים על כך את הכבוד הראוי להם. לרוב הם זוכים לשבחים כמו "מעורבים", או עם קצת יותר פרגון: "עוזרים".

הגיע הזמן למתג מחדש את אבא. אבא 2019 זה לא מה שהיה פעם וצריך להתייחס אליו בהתאם. אבא 2019 רוצה לבלות יותר זמן עם הילדים שלו. נקודה.

 

זמנים מודרניים

האופן בו אמהות ואבות מבלים את זמנם השתנה באופן דרמטי במחצית המאה האחרונה, טוען מחקר של מרכז PEW - האבות, קובע המחקר, עושים יותר עבודות בית ופעילים בטיפול וגידול הילדים. אבל שניהם, על פי המחקר, גם האבות וגם האמהות, מתקשים לאזן בן שני הדברים.

אין ספק שעד היום, בדיון היומיומי הפופלארי על חשיבות משרה המאפשרת איזון בן העבודה והבית, הפנייה היא לרוב ל"אמא עובדת". האבות לעומת זאת, כה צפויים לעבוד, שהביטוי "אבא עובד" כמעט ולא עולה במהלכו.

היעדר שיחה על אבות עובדים הוא נורמה חברתית שצריך לשנות, כשם שתפקידי המגדר של נשים התפתחו בעידן שלנו, גם התפקידים של הגברים השתנו וכיום הם מעורבים בהורות יותר מאי פעם  - הגיע הזמן להציב אותם ביחד עם הנשים בחוד החנית של המאבק בכל הנוגע לאיזון חיי העבודה והבית.

רק כששני ההורים יוכלו לעבוד בצורה שתאפשר לחלוק את מטלות ההורות, נגיע לעידן בו אף אחד לא עושה רק לאמהות טובה, כשהוא מאפשר לנו לו"ז גמיש. ובראיון עבודה שום מעסיק לא יציג לנו שאלות שגורמות לנו לרצון עז להפוך את השולחן. 

 

אבא, בוא לגן

אנחנו מזמינות גם את האבות למצוא עבודה גמישה באתר שלנו. או בעברית Jobs4mom&dad – כך גם אבות יוכלו לעבוד תוך איזון בין הבית והקריירה, באמצעות עבודה שתאפשר להם להיות עם הילדים, לתפעל את הבית, וגם סתם שיהיו להם חיים.

ברור לכולם שרק כשיהיה שוויון בבית, יהיה שוויון גם באפשרויות הקריירה של שני בני הזוג. האבות מוכנים לשינוי, האמהות כבר מזמן מוכנות, והשוק? השוק ישתנה כי לא תהיה לו הרבה ברירה. הגיע הזמן שכולנו נעבוד בצורה חכמה יותר. נשים וגברים.

כל החברות והעסקים יודעים, שאנחנו נמצאים בשוק של עובדים. ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על עובדים מנוסים ומיומנים. אז בין אתן אמהות או שאתם אבות, בפעם הבאה שתשבו בראיון עבודה, אין שום צורך לחשוש, פשוט תדרשו לעבוד באופן שמשתלב לכם עם המשפחה. נתראה בגינה!


X האתר יעלה בעוד שניות