איך מפסיקים לקבל מיילים עם הצעות עבודה?

איך מפסיקים לקבל מיילים עם הצעות עבודה?
איך מפסיקים לקבל מיילים עם הצעות עבודה?

שאלה נפלאה!
בעיקר כי זה אומר שככל הנראה מצאת עבודה!
אז קודם כל נשמח לשמוע אם מצאת אותה דרך האתר שלנו (אנחנו מבטיחות לשמור את המידע אצלנו, אלא אם תרצי אחרת) ובכל מקרה, מזל טוב!
כדי להפסיק לקבל מיילים עם הצעות עבודה, כל שעליך לעשות הוא להיכנס לאזור האישי שלך ולמחוק שם את כל הסוכנות החכמות.
בהצלחה בעבודה החדשה!

לשאלות נוספות שאולי עלו
  
חזרה לאזור האישי שלך
 • אפוקליפסה עכשיו. עבודה בימי קורונה

  08 מרץ 2020
  הקורונה כאן, ואנחנו לקראת השיא, ביטולים, סגירת עסקים ובידודי הכרחיים, אבל מה עם הפרנסה? על מנת להתנהל נכון ולצלוח את התקופה כדאי להבין את המצב החוקי וההנחיות המעודכנות - כנסו לקרוא

  לא זה לא מדע בדיוני וגם לא סרט עתידני בכיכובו של בראד פיט (הלוואי!) זו המציאות. היא משונה ומפחידה אומנם, אבל לדאבוננו היא ממשית, ונראה שהיא כאן להישאר, לפחות בעתיד הקרוב.

  נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ומדי כמה שעות אנחנו מתעדכנות בהנחיות שכוללות איסורים, ביטולים ובידוד. המצב לא פשוט מבחינות רבות ויש לו כמובן גם השפעה משמעותית על עולם התעסוקה.

  במצבים כאלה אנחנו נעות בין הצורך להתפרנס לבין הצורך לשמור על בריאותינו ובריאות ילדינו ובמקרה הנוכחי, גם על בריאות הציבור.

  על מנת להפחית מעט מהחששות ולעשות סדר בבלאגן, ביקשנו מעו"ד אורי טורקיה שלס, מנהלת מערך הסיוע המשפטי, ויצו ישראל לפרט את המצב החוקי בנוגע להנחיות בדבר נגיף הקורונה, ולהסביר איך לעבור את זה הכי טוב שאפשר

  זכויות עובדים בימי קורונה

  חשוב לציין, שכל הכתוב במאמר זה מתייחס למצב החוקי השורר בישראל ולהנחיות המעודכנות להיום (יום א' 8.3.2020) מומלץ להתעדכן בדבר פרסומי ממשלת ישראל בדבר זכויות עובדים בהקשר זה.

  למען הנוחיות, המאמר כתוב בלשון נקבה, אך רלוונטי גם לגברים וגם לנשים.

  עובדות בבידוד

  עובדת שנאלצת להימצא בבידוד בהתאם להוראות משרד הבריאות, תיחשב כמי שנעדרה מהעבודה עקב מחלה ובהתאם תהיה זכאית לדמי מחלה במהלך תקופת ההיעדרות, על חשבון ימי המחלה הצבורים שלה.

  התשלום עבור ימי מחלה ייעשה בהתאם לחוק או בהתאם להסדר מיטיב, אם קיים במקום העבודה.

  במקרה שבו אין לעובדת מספיק ימי מחלה צבורים, ההיעדרות ממקום העבודה תהיה על חשבונה ותנוכה ממשכורתה. העובדת רשאית לבקש לנצל את ימי החופשה הצבורים שלה, במידה ויש לה.

  על פי פרסומים בתקשורת, בכוונת משרד הבריאות להוציא "צו שעה" שיעניק לכל עובד ששהה בבידוד 14 ימי מחלה נוספים לצבירה. עם זאת, צו כאמור לא הוצא עד למועד כתיבת מאמר זה. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים בנושא.

  עקב ההתפשטות המהירה של הנגיף ברחבי העולם, ניכרת זהירות יתרה בקרב הציבור. לאור זאת, חשוב לציין שהמעסיקה אינה יכולה לחייב עובדת, שאינה מחויבת בבידוד על פי הוראות משרד הבריאות, לשהות בבידוד. כך למשל, במקרה של עובדת שחזרה מחופשה במקום שאינו מחייב בידוד בשלב זה אך "נחשדה" על ידי קולגות כחולה, לא יכולה המעסיקה לחייבה לשהות בבידוד או לנצל ימי מחלה. המעסיקה רשאית להציע עבודה מהבית בכפוף להסכמת העובדת.

  דיווח על שהיה בבידוד

  עובדת שחזרה מן היעדים שפרסם משרד הבריאות המחייבים בבידוד, מחויבת לדווח מיידית למשרד הבריאות על מקום שהייתה ועל הימצאותה בבידוד, באמצעות טלפון 5400* או באמצעות טופס מקוון באתר משרד הבריאות.

  במקביל, על העובדת לדווח למעסיקה כי היא מחויבת לשהות בבידוד ולהעביר אליה את המסמכים הבאים: (1) תעודת מחלה כללית שהנפיק משרד הבריאות (מצויה באתר המשרד), אין צורך להציג אישור מחלה מרופא המשפחה; (2) הצהרה על היעדרות מהעבודה הכוללת את שם העובדת, תעודת זהות, משך ההיעדרות, מועד עזיבת היעד המחייב בבידוד; (3) אישור על מועד עזיבת היעד המחייב בבידוד (צילום מהדרכון);

  איסור פיטורים והגעה למשרד

  חל איסור לפטר עובדת שנעדרה מעבודתה עקב החיוב לשהות בבידוד.

  חל איסור על מעסיקה לדרוש מעובדת שנמצאת בבידוד להגיע לעבודה, לרבות לכנסים, ישיבות, הרצאות או אירועים שנקבעו מראש ואשר נוכחות העובדת נדרשת בהם.

  כמו כן, חל איסור על המעסיקה לאפשר לעובדת להגיע למקום העבודה ו/או לכל מקום ציבורי אחר, גם אם העובדת מעוניינת בכך.

  יחד עם זאת, ככל שניתן מבחינה טכנית ובהתאם לטיב העבודה, רשאיות המעסיקה והעובדת להסכים על ביצוע עבודה מהבית בתקופת הבידוד, אשר תיחשב כעבודה לכל דבר ועניין, לרבות לצורך תשלום שכר.

  הגבלת חופשות לעובדת

  מעסיקים רבים מתחבטים בשאלת אישור/ ביטול חופשות בתקופה הרגישה הזו. המלצתנו בעניין זה היא לפעול באופן מידתי שעולה בקנה אחד עם העקרונות הכלליים של המותר והאסור ביחסי עבודה. לאור זאת, נראה כי מעסיקה שכבר אישרה חופשה לעובדת, גם אם ליעד שיחייב בידוד עם שובה ובהנחה שהעובדת כבר רכשה כרטיס טיסה, לא תוכל לבטל את האישור ולדרוש מן העובדת לבטל את החופשה.

  עם זאת, בכל הנוגע לחופשות שעדיין לא אושרו ולכרטיסי טיסה שעדיין לא נרכשו, תוכל המעסיקה לשקול את אישורה לחופשה ולקחת בחשבון את הסיכון שבעת חזרתה מהחופשה, תידרש העובדת לשהות בבידוד ביתי למשך 14 ימים לפחות.

  יש לציין, שאיסור גורף לעובדים לצאת לחופשות בחו"ל הוא אינו מידתי ויש להניח שאינו עומד בכללי הדין.

  ימי מחלה לעצמאיות

  למרבה הצער, עצמאיות אינן זכאיות לתשלום דמי מחלה משום שאין להן מעסיקה. נכון למועד כתיבת מאמר זה, אין פיצוי מוסדר לעצמאים שיינזקו בשל שהיה בבידוד ו/או בשל ביטול עבודות/ אירועים מחשש להתפשטות נגיף הקורונה. אנו ממליצות לעקוב אחר הפרסומים בעניין זה.

   

  ויצו מפעילה מערך סיוע משפטי הכולל לשכות משפטיות בכל הארץ (03-6923791 לבירור הלשכה הקרובה לביתך) וקו ייעוץ לזכויות נשים בעבודה שמספרו 03-6923825, אתן מוזמנות להיעזר בנו בכל שאלה.

   

   


X האתר יעלה בעוד שניות