6 טעויות בשליחת קורות חיים

person typing on Apple Cordless Keyboard

היא: אני מתאימה בול למשרה הזאת, שפרסמת בשבוע שעבר, עונה על כל הדרישות ומעונינת. 

אני: מהמם. מתי שלחת קורות חיים?

היא: עוד לא שלחתי

אני (בודקת את המשרה, רואה שזו אחת מבוקשת והתקבלו כבר 97 קורות חיים בשבוע שעבר. רוצה לצרוח עליה אבל אומרת): אוקי... אז תשלחי?


הפסקה שמנוסחת כאן בלשון נקבה יכולה להתאים לשני המינים, והיא הטעות הבסיסית ביותר, סעיף אפס ברשימה: לא לשלוח קורות חיים בכלל. אם יש משרה שמתאימה, קחו את הזמן להתאים קורות חיים, אולי לנסח מכתב מקדים ואם יש קשר אישי-לבדוק את זה משם. אבל שזה לא יקח יותר מדי זמן. יש משרות שמאוישות מהר, ולא תרצו שזה יהיה איוש של מועמד אחר. 

 

  1. לא להשאיר פרטי התקשרות

זה נשמע הזוי, אבל רק הבוקר (אנחנו ביולי 2019) פנתה אלי מגייסת נוספת בבקשה לעזרה עם קורות חיים מצוינים שקיבלה. פתחתי את קורות החיים בעצמי כדי לוודא, ואכן המגייסת לא התבלבלה: המועמד לא השאיר טלפון! ובמקרה הספציפי הזה גם לא כתובת מייל. וזאת לא פעם ראשונה שזה קורה עם מועמדים. איך חשבת שהיא תתקשר איתך? בטלפתיה?
לפעמים מרוב שמשקיעים בניסוח הנסיון דווקא, שוכחים את הדבר החשוב ביותר. הלו? זה בסיסי.

 

  1. להשאיר פרטי התקשרות לא נכונים

הרבה (הרבה!) יותר גרוע מלא להשאיר פרטים. למה? כי נגיד שיתקשרו למספר הלא נכון שהשארת ולא יתפסו אותך. ושוב לא יתפסו. ושוב. ולעולם לא תדעי שהתקשרו אליך. וגם מי שהתקשרו לא ידעו שהתקשרו לאדם הלא נכון - ויעברו הלאה למועמדת או המומעד הבא. בכל מקרה, הלא נודע, הוא הבעייתי ביותר. חשוב לעבור על כל הפרטים, ולוודא שהכל נכון.

 

  1. מכתב מקדים שלא מתאים למשרה

במקרה האחרון ראיתי מכתב מקדים שפונה למשרת משאבי אנוש, שהוגש למשרת מתכנת. פתחתי את קורות החיים ואכן מדובר במישהו שבהחלט עונה על דרישות המתכנת, אבל יכול גם לאייש משרה של גיוס טכנולוגי. מבחינתי, כמי שמציעה משרות במגוון תחומים, זה בסדר שירית לכל מיני כיוונים – שאתה רוצה לנסות להיכנס לתחום משאבי אנוש אבל במקביל עוד לא התייאשת מתחום התוכנה. זה רק לא יראה רציני אצל המגייסת הישירה למשרת המתכנתת. בצד שלה, היא לא תאהב אותך מתנדנד.

 

  1. קורות חיים גנריים

אלא אם שלחת קו"ח למשרות ממש דומות (שלא לומר תאומות) מבחינת הדרישות, לא מומלץ לשלוח את אותם קורות חיים לכל המשרות. לרוב יש משהו שמפרסם מסוים מחפש יותר ממפרסמת אחרת. הדבר הכי טוב שאפשר לעשות, זה לקרוא את הדרישות למשרה ולשלב מענה לדרישות האלה, במילים דומות, בתוך קורות החיים עצמם. דמיינו לעצמכם את מי שקורא או קוראת את קורות החיים וחושב – מדהים! זה אחד לאחד מה שחיפשתי!

 

  1. כתיבת מצב משפחתי

אי אפשר לקרוא לזה "טעות" מובהקת, כי יש מגייסים שממש לא אכפת להם המצב המשפחתי שלך ויש מקומות (jobs4mom&dad) שרק מברכים על כך שאת אמא או שאתה אבא. אבל למען כל האחרים, שעדיין שבויים בדעות קדומות, תנו להם להזמין אותך קודם כל לראיון, להתרשם ממך שאת או אתה האדם הכי מתאים למשרה המבוקשת, ואחר כך לדבר על נושאים אחרים. להיות הורה זה כמובן אחד הדברים הכי חשובים שיש, אבל לרוב לא הפרמטר המכריע, למשרה שהגשת אליה מועמדות.

 

  1. שליחת קורות חיים למשרה שלא מהתחום שלך

ועכשיו אני אסתור את עצמי, זה בסדר גמור לשלוח קורות חיים למשרה שלא מהתחום שלך! אבל כאן נדרשת יצירתיות ומחשבה מעמיקה, איך לגרום למי שיקראו את קורות החיים – להתייחס אליהם. אפשר להדגיש בקורות החיים נסיון שמקביל, לכתוב מכתב מקדים עד כמה התחום הזה מעניין והיית רוצה להיכנס אליו ועוד. רק לא לצפות ממי שקורא את קורות החיים לקרוא גם מחשבות ולנחש למה החלטת לשלוח.

 

 

 


X האתר יעלה בעוד שניות