לוח אם Motherboard

בחסות אינטל

איזון בית וקריירה זה לא חלום. זה כאן!

אחד האתגרים הגדולים של כל אשה הוא שילוב חיי העבודה עם חיי הבית והפנאי. כשמדובר במשרת הייטק תובענית האתגר גדול עוד יותר. אבל זה אפשרי ולפעמים מה שעושה את ההבדל הוא הטיפ הנכון או ההמלצה שבאה בדיוק בזמן. אנחנו מאמינות שתמצאי אותם כאן. 

 • הי את, מגיע לך יותר

  10 פברואר 2019
  מכירה את הרגע הזה שפיצחת בריף קריאייטיב? שהבאת לקוח חדש לחברה? שמצאת את חתיכת הקוד החסרה באלגוריתם מסובך? את יושבת במשרד הקטן שלך או בקיוביק ויודעת שאת טובה במה שאת עושה. פשוט ככה. את עובדת בחברה הזו כבר תקופה ונותנת את הנשמה ומביאה תוצאות ואת גאה בזה. באותו רגע את קמה מהכסא בגב זקוף, הולכת למנהלת או המנהל הישירים שלך בביטחון, ומבקשת העלאה. אה... לא? למה?!

  הסטטיסטיקות מלמדות שרוב הנשים לא מעריכות את עצמן כמו שצריך ולא דורשות את התנאים המגיעים להן. יש מגוון סיבות לכך, ולא, אף אחת מהן היא לא תכונה מולדת, אלא לרוב תוצאה של הבניה חברתית. אנחנו לא חייבות להיות פחות אסרטיביות מגברים וגם לא להתמקח פחות מהם, אבל בכל זאת ממשיכות לעשות את זה. למה? כי התרגלנו.

   

  נשים מ-טווח, גברים מ-מספר

  רוב הנשים מבקשות טווח של שכר לעומת הגברים שמבקשים שכר מסוים. מסוים מאוד. ברוב המקרים, למשרה שאליה אשה תבקש משכורת של 12,000-10,000 שקלים למשל, גבר כנראה יבקש 14,000. ומי יקבל כמה? ניחשתן נכון. ברוב המקרים, הגבר יקבל 14 (הוא פשוט לא יתפשר על פחות) ורוב הנשים יקבלו 12 לכל היותר ורוב הסיכויים שבכלל 10, ועוד ירחמו על המעסיקה. גם כשאנחנו כבר עובדות, אנחנו לא ממהרות לבקש העלאה, ביחס לגברים. מסתבר, שיבקשו העלאה בשכר הרבה לפנינו. והאחוזים שהם יבקשו? נראה לי שכבר הבנתן.

   

  אבל כסף זה לא הכל

  שכר הולם ותנאים כספיים נלווים הם המדד החשוב ביותר ובצדק. לא רק שיקבעו עם כמה כסף תלכי הביתה בסוף החודש, אלא שהסכום הזה גם קובע את ה"מדד" שלך. אבל יש נושאים נוספים שלא פחות חשוב לשים לב אליהם. את הרי רוצה לעבוד בתחום שלך, עם אפשרויות קידום ופיתוח קריירה, וכן, גם איזון בית-עבודה, שיאפשר לך לקיים גם חיי משפחה (וחיים בכלל). בעוד שחברות רבות מתחרות על העובדים רק עם סעיף השכר, השכילו חברות רבות לראות גם את הצרכים של העובד/ת, ולהבין מה יעזור לאמא או אבא להגיע לעבודה בראש שקט, ובמצברים טעונים. ואלה גם הדברים שיקבעו לרוב אם נשרוד לאורך זמן במקום עבודה: אפשרות לניהול זמן עצמי וגמיש, אפשרות לשלב עבודה מהבית וכמובן הטבות רלוונטיות להורים כמו חל"ד מורחבת, וחזרה הדרגתית ממנה. לכן כדאי לבדוק מדי פעם מה מציעים שם בשוק, ולהכניס את זה לחישוב של "מה אני מקבלת מהארגון".

   

  Make me move

  אנחנו אוהבות מאד אוהבת את הביטוי הזה, וחבל שאין לו מקבילה בעברית. כי גם אם בסה"כ לא רע לך, ולא התכוונת להחליף מקום עבודה, תמיד יש הצעה כלשהי, שתשכנע אותך לזוז. הגיע הזמן להתחיל לעשות את החישוב הזה. אנחנו מזמינות את כל הנשים, באשר הן, להעז ולהתקדם. לבחון את התנאים הקיימים ולהשוות אותם לתנאים במקומות אחרים. פיתחנו כלי שבשלב ראשון, מאפשר לנשים בהייטק לבדוק אם הן מקבלות היום את כל מה שהן שוות, או שכבר מחר כדאי להן לשדרג. בהמשך המשחק יפותח בתחומים נוספים. במשחק נמדדים גם פרמטרים שרלוונטיים לכל עובד ועובדת באשר הם, כמו עניין, חלוקת בונוסים ומניות, אפשרויות קידום וכו'; וגם פרמטרים שרלוונטיים לנשים שהן אמהות, כמו חופשת לידה, קידום נשים בחברה, אפשרויות עבודה מהבית ועוד. את המשחק פיתחנו בשיתוף עם אינטל ישראל, כמי שמציעה את ההטבות הטובות ביותר שהורים בכלל ואמהות בפרט יכולים לקבל, וסייעה לנו במפרט ההטבות שייחודיות להורים.

  את מהנדסת חשמל מחשבים או תוכנה? כנסי מיד לבדוק מה את שווה ואם יש עבורך הצעה טובה יותר. את לא? שלחי מהרררר למישהי שכן. שתשפר!!

  #אשה_זוזי

  למשחק Make me move


X האתר יעלה בעוד שניות