כאן תוכלי למצוא טיפים וכלים שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך. חשוב לנו שתמצאי מקום עבודה שיאפשר לך לשלב באופן הנכון ביותר עבורך את העבודה עם חיי המשפחה. מרגישה שחסרים לך כלים? כתבי לנו

 • חוששת לחזור לעבודה כאמא? 8 טיפים בשבילך

  26 נובמבר 2018
  אם החלטת שזה הזמן לחזור לעבוד, אחרי שלקחת פסק זמן לטובת האמהות והילדים, אז יש כמה דברים שרצוי לדעת - בחליפת העבודה החדשה שימי בכיס האחורי רשימה עם כמה עצות - הכנו לך מספר הצעות שיעזרו לך לצאת לדרך. והאני, וולקאם בק.

  כתבה: הילה רמלר

  כשאת אמא חדשה הכול חדש. לא רק התינוק, גם העייפות חדשה ומן הסתם גם רמות הלחץ חדשות ואז מגיע הרגע: את צריכה למצוא עבודה חדשה. חופשת לידה יכולה לתת הרגשה שהכישורים שלך נטשו אותך ושמקומות עבודה הם לא קרקע בטוחה לאמהות. אבל האמת היא שיש שם הרבה אמהות בחוץ וכשאת אמא, תאמיני או לא, יש לך יתרון, את רק צריכה להחליט להוציא את בגדי העבודה מהארון.

  עשו את זה קודם, זה נכון אבל - ההחלטה על "הזמן הנכון לחזור לעבודה" היא מיתוס. אין באמת זמן מושלם בו את יודעת בוודאות שאת מוכנה לצאת לשם. לכן תחשבי היטב ובזהירות, וכשזה מרגיש נגיד, 80% נכון, כדאי פשוט ללכת על זה.

  ועכשיו? עכשיו תתחילי לעבוד.

  כדי לחזור לעבודה. הכנו בשבילך הצעה ללו"ז. דבר אחד בטוח - הוא גמיש.

   

  1. החלטות החלטות החלטות

  ערכי רשימה של מה שאת מחפשת. איזה סוג של מקום? איזה סוג של תפקיד? האם את רוצה לעבוד עבור חברה עם הזדמנויות קידום, או שאת מחפשת עבודה שבה את יכולה לעשות את העבודה שלך וללכת הביתה מבלי לדאוג. ככל שתהיי בטוחה לגבי מה שאת רוצה, כך יהיה קל יותר להגיש מועמדות ולבחור משרה. ים של הצעות זה נהדר, אבל עבודה צריך רק אחת.

  ועכשיו, הגדירי לעצמך מה את יכולה או רוצה שיהיה היקף השעות, קחי בחשבון את המסגרת בה נמצא הילד, ואת זמן האיכות שאת מקציבה לעצמך בשגרה החדשה.

  2. רענני את הקו"ח שלך

  קורות החיים שלך הוא המסמך החשוב ביותר שתיצרי עבור חיפוש העבודה. יש מדריכים שונים שניתן להיעזר בהם, ברשת או אנושיים. אל תוותרי על מכתב נלווה – זו הזדמנות טובה לקבל את תשומת הלב של המגייסים ולהדגיש תכונות וכישורים נוספים שמתכתבים עם היתרונות והניסיון שיש לך כאמא. אמהות הן עובדות טובות יותר, אל תשכחי לרגע.

  3. בשביל למצוא צריך לחפש

  רשתות חברתיות (פייסבוק, LinkedIn וכו) ואתרים שונים הם המקום הנכון לחיפוש בימים אלה. אתר jobs4mom מסנן מראש משרות שמאפשרות גמישות ומפרסמים בו מעסיקים שמכירים את היתרונות הגדולים של אמהות. חיפוש מפה לאוזן תמיד מבורך. זה בסדר לתת לאנשים לדעת שאת מחפשת "משרה שאוהבת אמהות" - למעשה, מומלץ! אף פעם אי אפשר לדעת מתי תפגשי מישהו שיש לו חבר/ה שמחפש/ת מישהי בדיוק כמוך.

  4. אלמנטריק, מיי דיר ווטסון

  לפני הריאיון עשי מחקר, עבודת בילוש קטנה - בדקי את מדיניות העבודה הגמישה בחברה, ואספי מידע על מדיניות כזו במקומות מתחרים. הכיני את היתרונות שלך ואת מה שאת מביאה איתך. המשא ומתן חייב להיות ענייני, אפילו עסקי - את לא מבקשת טובה אישית אלא גמישות. לוח זמנים גמיש הוא יתרון לכול הצדדים, בסופו של דבר כולם ירוויחו ממנו – המעסיק, החברה, לקוחות החברה וכמובן גם את. תני סיבות רציונליות ללוח זמנים גמיש.

  5. בואי נדבר על לוח זמנים

  שם המשחק הוא תיאום צפיות עם הבוס. לפני כן כדאי להיות מאורגנת עם לוח הזמנים הפרטי שלך: ודאי שיש לך מסגרת לילדים, תכנית מגובשת לפתרון כשהילד חולה - קחי בחשבון אירועים שונים, תורים לרופאים, מסיבות בגן וכו. גבשי תכנית:  כמה שעות את יכולה להתחייב, כמה שעות את יכולה להיות במשרד וכמה שעות את יכולה לעבוד מהבית – אם יש אופציה כזו בתפקיד. ולבסוף, האם את יכולה להיות זמינה במקרה חרום - כשצריך שעות נוספות, שעות מעבר ללו"ז הרגיל, השתתפות בכנסים, פגישות עבודה וכו'.

  6. אמא זה מותג - שימי דגש על איכות העבודה שלך 

  המטרה היא לספק את המוצר הטוב ביותר האפשרי. כן, את מותשת וריכוז הוא כנראה מאבק. אבל התמקדות באיכות היא המפתח לבסס את עצמך בתור מותג. ואמא זה מותג. הנה דוגמה טובה: היכולות שלך התחדדו, והאפשרות להיות נוכחת בסיטואציה ולהתמקד במשימה גם כאשר יש הפרעות מסביב היא לגמרי תוצאה ישירה של אמהות. זה נכון אגב, גם בשעה שאת מתראיינת לעבודה. אם אי פעם ישאלו אותך למה אמא היא עובדת טובה יותר, יש עוד בנושא כאן.

  7. עוד משהו באותו עניין  

  השתמשי בטון נכון, את לא רוצה להצטייר כאמא נואשת המחפשת סימפטיה, השתמשי בחשיבה חיובית והדגישי את כל היתרונות שיש בעובדים גמישים - הזכירי לחברה ולעומדים בראשה את היתרונות של עובדים עם לו"ז גמיש. צריכה תזכורת? בבקשה: עובדים כאלו נאמנים, אינם נשחקים, יעילים יותר, נמצאים בחברה לטווח ארוך (בכך מקטינים את עלויות הכשרה של עובדים חדשים) ומפגינים מנהיגות. בכלל, עובדים מאושרים הם עובדים טובים. את יכולה לצטט את טים פריס, מחבר '4 שעות עבודה בשבוע' "זה מדהים איך נראה שה-IQ של אדם מוכפל בו ברגע שאתה נותן לו אחריות ומראה לו שאתה בוטח בו". עלינו.

  8. צפי פגיעה: התנגדויות

  חשוב לצפות להתנגדויות ולהיות מוכנה לטפל בבעיות. החליטי מראש עד כמה את מוכנה להתפשר במידה וההצעות שלך לא מקובלות על החברה והכיני תכנית גיבוי. ודאי שיש לך את השורה התחתונה. אף פעם אל תרגישי לחץ להסכים למשהו שאת לא יכולה לחיות איתו. זכרי שלפעמים אנחנו מרגישות אסירות תודה או מחויבות וממהרות לתפוס כל פירור שנזרק אלינו! אז לא!

  לסיכום ואולי להתחלה

  יש הרבה עצות קריירה עבור אמהות חדשות. כמו גם אפשרויות וצעדים שניתן לנקוט כדי לתכנן את החזרה. אבל ראשית, כאשר את מתחילה את המסע הזה, שרייני סבלנות, עקשנות, ואמונה בעצמך. אם תאמיני את בעצמך, האחרים כבר יבואו אחריך.

  הנה מקום טוב להתחיל בו, מנעד של משרות שמתאימות לאמהות במגוון תחומים ומקומות. ממש כאן

   


X האתר יעלה בעוד שניות