כאן תוכלי למצוא טיפים וכלים שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך. חשוב לנו שתמצאי מקום עבודה שיאפשר לך לשלב באופן הנכון ביותר עבורך את העבודה עם חיי המשפחה. מרגישה שחסרים לך כלים? כתבי לנו

 • העולם על פי ביונסה

  08 מרץ 2018
  הוא עולם שנשים מנהלות. אבל זה לא רק שורה משיר, אלא נוסחה לעולם מוצלח, במיוחד כשמדובר בשוק העבודה. נשים הן עובדות טובות יותר, יעילות יותר והן יביאו כל עסק לצמיחה כלכלית ושגשוג. זהירות ספוילר: זו לא אג'נדה הזויה או אידיאליסטית אלו עובדות מוכחות מדעית, על ידי מחקרים וסטטיסטיקות. הכתבה נכתבה על ידי אשה ולא בלשון נקבה מטעמי נוחות. תתמודדו

  כתבה: הילה רמלר

  בעולם אידיאלי יש איזון מוחלט בין נשים לגברים, גם בשוק העבודה. זה בהחלט לא אומר שצריכים להיות יותר נשים או יותר גברים, אלא שמי שמוכשר או מתאים יותר לתפקיד הוא זה שיזכה בו. אבל העולם לא מושלם. עדיין.

  אי אפשר להתחמק מכך שעדיין קיימת אפליה בשוק העבודה, וזה על אף העובדה שנשים מביאות איתן סוציאליזציה, ניסיון, תכונות ופרספקטיבות שונות ויעילות. אז אם יצירת חברה צודקת היא לא סיבה מספיק טובה עבור מעסיקים לגייס נשים אז נצטרך פשוט להסביר להם עד כמה זה יעשה טוב לעסק.

  מלחמת המינים כנראה אף פעם לא תיגמר, אבל אפשר לחגוג ניצחון ראוי, כי המדע בצד שלנו והוא מוכיח שוב ושוב שנשים הן עובדות טובות יותר, ולא רק, אלא גם מנהלות מוצלחות יותר. 

  הנה חלק  מהמסקנות שאספנו ממחקרים ודוחות אקדמיים וגם מניסיון אישי, כתבות, ראיונות ועדויות של חברות ומעסיקים מרוצים. כי לכוח הנשי יש הרבה מעריצים!

   

  אינטליגנציה של קיפודה - בקבוצות עבודה וצוותים, שכללו לפחות אישה אחת נמדדה מנת משכל גבוהה יותר (IQ) מאלו שכללו רק גברים – אאוץ'.

  מחקרים רבים הראו שנשים לומדות טוב יותר ומהר יותר מגברים, אבל מחקרים מתקדמים יותר לוקחים צעד אחד קדימה וטוענים שההתנהגות והגישה הנשית מסייעות להן להתעלות על הבנים בהליך למידה, או במילים אחרות - נשים טובות יותר כשמדובר בהקשבה, התמדה במשימות, להיטות ללמוד, עצמאות, גמישות, וארגון – נכסים יקרים עבור כל עסק.

  עם גישה פרו-אקטיבית ללמידה וארגון יעיל, נשים נוטות להפוך לעובדות טובות יותר כי הן מבינות את המשימות מהר יותר. וזמן, כזכור לכם, שווה כסף.

  חושים מחודדים - כשאישה מעורבת בתהליך הגיוס, איוש המשרות, מהדרגים הנמוכים ועד לעמדות ניהול, גדל משמעותית.

  תראו מה שגיוון יכול לעשות - ישנן ראיות גוברות לכך שדו קיום בין נשים וגברים בסביבת עבודה מייצר צוותים יצירתיים יותר – וזה מוביל לשיפורים בפרודוקטיביות ובחדשנות. גיוון הוא המפתח לארגונים וחברות העתיד.

  למי קראתם ביץ'? נשים מגלות יותר אמפתיה והערכה לאחרים והן ממוקדות יותר באנשים עצמם ובצרכים שלהם. נכונותן לתקשר ולקבל משוב תורמת לפתרון סכסוכים ולסביבת עבודה נעימה וטובה יותר - שקט תעשייתי מישהו?

  חייבים לחשוב על עתיד החברה - עמודי התווך של עסקים טובים וקפיטליזם, מסתבר, הם אינטליגנציה רגשית, אמפתיה ומיומנויות תקשורת מוכחות. נשים אכן מציגות רמות גבוהות יותר של כל התכונות הללו, מה שהופך אותן לא רק לעובדות טובות יותר, אלא גם למנהלות טובות יותר. 

  בואו נדבר על זה רגע - יתרון נוסף של ניהול הוא היכולת לתקשר טוב יותר בכל הנסיבות ועם כל האנשים. זאת הסיבה שחברות גדולות הכירו בנשים כנושאות הדגל כשמדובר במכירות, במשא ומתן, ביחסי ציבור, יחסים בין מחלקות ועוד. לדוגמה: מנכ"ל של רשת חניות בארה"ב הסביר את ההצלחה הפראית של החברה בכך ש -70% מהעובדים הם נשים.

  בתבונה וברגישות - מכיוון שהן מאזינות טובות, נשים יכולות לשנות את פני המשחק כשמדובר בניהול לקוחות, קולגות ובוסים. חברות רבות שמות היום על הכתפיים הנשיות משימות רגישות הכוללות שירות לקוחות, מכירות, מכרזים עסקיים וכן הלאה.

  בלי לחץ - התמוטטות עצבים זו לא אופציה. זה לא סוד שנשים טובות יותר מגברים בהתמודדות עם מתח. אם תרצו פרטים מדעיים יותר אז זה בזכות האסטרוגן שכנראה חוסם את ההשפעות השליליות של סטרס על המוח. מה זה אומר? שהן מקבלות החלטות טוב יותר, הזיכרון שלהן טוב יותר תשומת הלב שלהן ממוקדת יותר ובכלל הן מבצעות תהליכים מסובכים ה ר ב ה יותר טוב. מילת המפתח: יותר.

  בואו נדבר על ראיונות עבודה - הכישורים הרגשיים של נשים מביאים אותן לנצח בראיון עבודה. מחקר שפורסם על ידי אוניברסיטת מערב אונטריו מצא כי נשים יכולות להתמודד טוב יותר עם המתח בראיון, וזה מנבא יעילות ועמידה גם מול המתח הכרוך בעבודה. חשבם שנשים נוטות לאבד את זה במצבי משבר? תחשבו שוב - המדע מראה כי הן מצליחות הרבה יותר טוב בעת משבר. אתם תודו לנו כשהוא יגיע.

  מעודדות צמודות - מחקר ה- Gallup (שאי אפשר להתחמק ממנו) הראה כי נשים (בשל כישורי התקשורת והאינטליגנציה הרגשית) מעורבות ומחויבות יותר לעסק, הן מעודדות את ההתפתחות המקצועית והאישית של עמיתיהן לעבודה ואפילו של הבוסים שלהן. רמות המעורבות הגבוהה שלהן מובילות לעיתים קרובות לצוותים בעלי ביצועים גבוהים יותר.

  אותו מחקר מצא כי נשים העובדות עבור מנהלת אישה הן העובדות הפרודוקטיביות ביותר במשק. למרות הדעות הקדומות הנפוצות, החברות הנשלטות על ידי כוח העבודה הנשי מצליחות טוב יותר מבחינת צמיחה פנימית וחיצונית. גירל פאוור? שיהיה.

  אמא היא מילה נרדפת לנינג'ה - נעשה את זה קצר - הזמן של אמהות יקר, לכן הן לומדות, ומהר להיות "מולטי טסק". והריון, מבחינה מדעית, משדרג את המוח - את המיומנות המטורפות האלו הן מיישמות בעבודה. והלידה? לידה היא לא לבעלי לב חלש. גם הלידה הקלה ביותר והימים שבאים אחריה מאתגרים מעבר למה שגבר יכול להבין. לתינוק שרק נולד לא אכפת מעסקה של מיליון דולר ואמא לומדת להמשיך ולתפקד בכל מצב, גם תחת התנאים הקשים ביותר. אז מלחמה?

   

  ועכשיו כולם לשיר ביחד: מי מנהל את העולם? בנות

  אין ספק שכל אחד, מעסיקים ומועסקים, כבר יודע, זה יוצא החוצה וזה משתולל -  נשים הן כוח טוב יותר, יעיל יותר וכדאי יותר.

  ברחבי העולם, ממשלות מחפשות את הסוד לצמיחה כלכלית ובסופו של דבר הן מבינות שהן לא יגיעו לשגשוג שהן משתוקקות אליו, אם לא יתמכו בכוח העבודה הנשי שלהן. סוף סוף כולם מבינים שהמשאב הבלתי מנוצל הוא המפתח לעתיד מוזהב.

  ונשים - אין צורך להעמיד פנים ולהתנהג כמו גברים במקום העבודה כדי להיות מוערכת יותר - ביונסה לא יכלה לנסח את זה טוב יותר: בנות מנהלות את העולם. ועם קווין בי לא מתווכחים.

   

  לפרסום משרה וגיוס אשה, כנסו


X האתר יעלה בעוד שניות